Początek roku to dobry moment , aby zatrzymać się na chwilę i podsumować ostatnie 12 miesięcy.

2023 to rok, który dla Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim z pewnością zapisze się na kartach historii jako szczególny i wymagający, ale bardzo DOBRY, mając na uwadze osiągnięcia zawodowe.

Po trzech dekadach działalności jednostki udało się uzyskać dwa kontrakty z Narodowy Fundusz Zdrowia w zakresie:

ambulatoryjnej rehabilitacji leczniczej

– w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych dla dzieci w ramach Poradni Wad Postawy

Szczególnym wydarzeniem minionego roku było „spełnienie marzenia” o powstaniu Poradni Wad Postawy, które zafunkcjonowało dzięki wsparciu finansowym Kopalnia Biała Góra.

ORDN miało przyjemność uczestniczyć w trzech projektach:

– Szczepienia przeciwko HPV – wirusowi brodawczaka ludzkiego dla dziewczynek urodzonych w 2010 roku zamieszkałych na terenie Tomaszowa Mazowieckiego i powiatu tomaszowskiego

– Projekt pn. „TOMASZÓW MAZOWIECKI – ARENA POZYTYWNEJ ENERGII: wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej oraz podniesienie jakości środowiska naturalnego w Tomaszowie Mazowieckim” polegający na udzieleniu świadczeń zdrowotnych dla 600 seniorów z Tomaszowa Mazowieckiego, łącznie 6000 zabiegów

– Projekt pn. „TO MASZ MOC – Program rehabilitacji leczniczej w Tomaszowskim Centrum Zdrowia” polegający na udzieleniu świadczeń zdrowotnych dla 171 mieszkańców powiatu tomaszowskiego, opoczyńskiego i rawskiego, w wieku aktywności zawodowej, powyżej 50 roku życia

Oczywiście pojawiło się też kilka błędów, z których z uczciwością wobec siebie wyciągnęliśmy wnioski, a które stały się bezdyskusyjną lekcją budującą kolejne doświadczenia.

Cały czas intensywnie pracowaliśmy nad tym, aby Nasi pacjenci i wszystkie osoby korzystające z oferowanych usług byli zadowoleni, czuli się bezpiecznie i chcieli ponownie do Nas wracać!

Wszystkim, którzy uczestniczyli w życiu Ośrodka chcemy serdecznie podziękować, z nadzieją iż w tym roku również będziemy mieli możliwość wspólnie współpracować.

Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzacie każdego dnia. Wierzymy, że nowy rok przyniesie wszystkim potrzebną dawkę optymizmu, a nade wszystko mamy nadzieję na dalszy rozwój oraz oferowanie na najwyższym poziomie usług medycznych dopasowanych do Państwa potrzeb.

Zespół ORDN ❤️