Dnia 3 lutego 2023 r. w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się uroczyste otwarcie Poradni Wad Postawy
W wydarzeniu udział wzięli:
– przedstawiciele Zarządu Tomaszowskich Kopalń Surowców Mineralnych „Biała Góra” Sp. z.o.o Pan Sławomir Mokrzysz – Prezes Zarządu oraz Pan Andrzej Grodzki – Członek Zarządu, – Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko,
– Zastępca Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Izabela Śliwińska,
– Dyrektor ORDN Marta Goździk
– Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa ORDN Agnieszka Giza – Cichoń
Halo, halo tu ORDN w radiu Fama 92,9 MHz i uwaga! na tę częstotliwość ustawiamy nasze radioodbiorniki, ponieważ w czasie określonym na komunikatorze, usłyszymy pozdrowienia przesłane przez uczestników zajęć TUS.
Dzieci w ramach poznawania nowych miejsc i ludzi odbyły wizytę w naszej regionalnej rozgłośni radiowej, gdzie przesympatyczni pracownicy opowiedzieli nam o studiu i pracy radiowca.
Spotkanie było bardzo udane, a nowe doświadczenia potrzebne i cenne.
W mijającym roku, jedna z naszych fizjoterapeutek ukończyła kurs Rehabilitacji Okołoporodowej, uzyskując tytuł Specjalisty Rehabilitacji Okołoporodowej. To interdyscyplinarne 3- modułowe szkolenie posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Uroginekologiczego.
W trakcie kursu zrealizowane zostały tematy dotyczące ciąży, porodu i połogu- zarówno przebiegających fizjologicznie jak i powikłanych chorobami indukowanymi ciążą. Zaprezentowane zostały metody diagnostyki i rehabilitacji uroginekologicznej związanych z okresem okołoporodowym. Między innymi:
techniki badania per vaginam i oceny kondycji mięśni dna miednicy
masaż krocza
tens okołoporodowy
techniki Rebozo
kinesiotaping
techniki mobilizacji blizny krocza i po cesarskim cięciu
elektromiografia powierzchniowa mięśni i nerwów dna miednicy
EMG- biofeedback
przygotowanie do aktywnego porodu
ćwiczenia w poszczególnych okresach ciąży, po porodzie i w dysfunkcjach związanych z ciążą i porodem
W terminie 21.11.2022-05.12.2022 r. prowadzony jest nabór przedsięwzięć rewitalizacyjnych do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Tomaszowa Mazowieckiego na lata 2023-2030.
Na podstawie prowadzonych analiz i konsultacji społecznych (ankiet, spotkań), wyznaczony został obszar rewitalizacji: Rejon 4 na którym zdiagnozowano największą koncentrację negatywnych zjawisk społeczno-funkcjonalnych w mieście.
Ważnym etapem prac na Gminnym Programem Rewitalizacji jest określenie katalogu konkretnych działań i zadań, które powinny zostać zrealizowane na wyznaczonym obszarze rewitalizacji. Zwracamy się do Państwa z prośbą o podzielenie się opinią, co warto zrobić na wyznaczonych obszarach.
Prosimy o wypełnienie formularza przedsięwzięcia rewitalizacyjnego, w którym opiszą Państwo dokładny zakres propozycji zadania.
Liczymy na Państwa zaangażowanie i zachęcamy do współtworzenia Gminnego Programu Rewitalizacji miasta Tomaszowa Mazowieckiego na lata 2023-2030.
Projekt pn. „Tomaszów Mazowiecki – opracowanie dokumentacji w ramach wsparcia rozwoju miast POPT 2014-2020” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014 – 2020