Otwarcie Poradni Wad Postawy

Dnia 3 lutego 2023 r. w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się uroczyste otwarcie Poradni Wad Postawy

W wydarzeniu udział wzięli:

– przedstawiciele Zarządu Tomaszowskich Kopalń Surowców Mineralnych „Biała Góra” Sp. z.o.o     Pan Sławomir Mokrzysz – Prezes Zarządu oraz Pan Andrzej Grodzki – Członek Zarządu,
– Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko,

– Zastępca Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Izabela Śliwińska,

– Dyrektor ORDN Marta Goździk

– Zastępca  Dyrektora ds. Lecznictwa ORDN Agnieszka Giza – Cichoń

oraz pracownicy Ośrodka.

Zajęcia TUS w Radiu Fama!

Halo, halo tu ORDN w radiu Fama 92,9 MHz i uwaga! na tę częstotliwość ustawiamy nasze radioodbiorniki📻, ponieważ w czasie określonym na komunikatorze, usłyszymy pozdrowienia przesłane przez uczestników zajęć TUS.🎙

Dzieci w ramach poznawania nowych miejsc i ludzi odbyły wizytę w naszej regionalnej rozgłośni radiowej, gdzie przesympatyczni pracownicy😊 opowiedzieli nam o studiu i pracy radiowca.

Spotkanie było bardzo udane, a nowe doświadczenia potrzebne i cenne. 👍

#radiofama dziękujemy!

Kurs Rehabilitacji Okołoporodowej

W mijającym roku, jedna z naszych fizjoterapeutek ukończyła kurs Rehabilitacji Okołoporodowej, uzyskując tytuł Specjalisty Rehabilitacji Okołoporodowej. To interdyscyplinarne 3- modułowe szkolenie posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Uroginekologiczego.

W trakcie kursu zrealizowane zostały tematy dotyczące ciąży, porodu i połogu- zarówno przebiegających fizjologicznie jak i powikłanych chorobami indukowanymi ciążą. Zaprezentowane zostały metody diagnostyki i rehabilitacji uroginekologicznej związanych z okresem okołoporodowym. Między innymi:

✔️techniki badania per vaginam i oceny kondycji mięśni dna miednicy

✔️masaż krocza

✔️tens okołoporodowy

✔️techniki Rebozo

✔️kinesiotaping

✔️techniki mobilizacji blizny krocza i po cesarskim cięciu

✔️elektromiografia powierzchniowa mięśni i nerwów dna miednicy

✔️EMG- biofeedback

✔️przygotowanie do aktywnego porodu

✔️ćwiczenia w poszczególnych okresach ciąży, po porodzie i w dysfunkcjach związanych z ciążą i porodem

✔️terapia rozejścia mięśnia prostego brzucha, inkontynencji, zaburzenia statyki narządów, rozejścia spojenia łonowego

✔️techniki osteopatyczne:

Serdecznie zapraszamy kobiety w każdym okresie życia, a w szczególności:

✔️przygotowujące się do ciąży

✔️w trakcie ciąży,

✔️w połogu na screening poporodowy i zniwelowanie męczących dolegliwości

✔️z problemem nietrzymania moczu, zaburzenia statyki narządu płciowego, rozejściem mięśnia prostego brzucha

Gminny Program Rewitalizacji Miasta Tomaszowa Mazowieckiego na lata 2023-2030.

Szanowni Państwo,

W terminie 21.11.2022-05.12.2022 r. prowadzony jest nabór przedsięwzięć rewitalizacyjnych do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Tomaszowa Mazowieckiego na lata 2023-2030.

Na podstawie prowadzonych analiz i konsultacji społecznych (ankiet, spotkań), wyznaczony został obszar rewitalizacji: Rejon 4 na którym zdiagnozowano największą koncentrację negatywnych zjawisk społeczno-funkcjonalnych w mieście.

Ważnym etapem prac na Gminnym Programem Rewitalizacji jest określenie katalogu konkretnych działań i zadań, które powinny zostać zrealizowane na wyznaczonym obszarze rewitalizacji. Zwracamy się do Państwa z prośbą o podzielenie się opinią, co warto zrobić na wyznaczonych obszarach.

Prosimy o wypełnienie formularza przedsięwzięcia rewitalizacyjnego, w którym opiszą Państwo dokładny zakres propozycji zadania.

Liczymy na Państwa zaangażowanie i zachęcamy do współtworzenia Gminnego Programu Rewitalizacji miasta Tomaszowa Mazowieckiego na lata 2023-2030.

Link do formularza: https://ankieta.deltapartner.org.pl/gpr_tomaszowmaz_nabor_projektow

Projekt pn. „Tomaszów Mazowiecki – opracowanie dokumentacji w ramach wsparcia rozwoju miast POPT 2014-2020” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014 – 2020

1 2 3 5