Zgodnie z obowiązującym nowym cennikiem usług Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim z dnia 1 października 2021 roku rozszerzamy nasze usługi o nowy zabieg suchego igłowania!

Suche igłowanie jest skutecznym sposobem terapii dającym szybkie rezultaty w postaci zmniejszenia napięcia mięśni oraz zmniejszenia dolegliwości bólowych.

Metoda ta polega na nakłuciu odpowiednich miejsc w mięśniu lub pasma mięśniowego przy pomocy sterylnych jednorazowych igieł. Jest ona wskazana dla problemów mięśniowo-powięziowych.

Igłoterapia może być wykorzystywana w wielu przypadkach, np.:
– zespół bolesnego barku,
– stany zapalne rozścięgna podeszwowego,
– zespół ciasnoty podbarkowej,
– zespół cieśni nadgarstka,
– łokieć tenisisty,
– napięciowe bóle głowy,
– zespoły bólowe kręgosłupa,
– mobilizacja blizn,
– kolano biegacza.

Terapia suchego igłowania nie jest jednak zalecana dla wszystkich pacjentów. Najważniejszymi przeciwwskazaniami, które wykluczają przeprowadzenie zabiegu są:
– choroby psychiczne,
– stany zapalne i infekcje skórne,
– obecność zmian dermalnych, cyst, guzów, otwartych ran i żylaków,
– stosowanie leków przeciwbólowych bezpośrednio przed zabiegiem.

Podczas pierwszego zabiegu większość pacjentów obawia się bólu. W praktyce zabieg jest niemal bezbolesny, a ból okolicy pozabiegowej utrzymuje się od 1 do 4 dni i przypomina popularne „zakwasy”.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 44 724 10 45, bądź osobiście do Ośrodka przy ulicy Jana Pawła II 64/66 w Tomaszowie Mazowieckim.