Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim zakupił komorę hiperbaryczną.
Było to możliwe dzięki wsparciu firmy Chipita Poland Sp. z o.o. w wysokości 51 660,00 zł, która pokryła wszystkie koszty z tym związane. Dzięki wsparciu w Ośrodku będzie mógł funkcjonować Gabinet Terapii Tlenowej – Hiperbaryczny. Podopieczni Ośrodka będą się cieszyć bezpłatnie nową metodą rehabilitacji.

Co można zyskać dzięki zabiegom w komorze hiperbarycznej:

  • Wzrost komórek macierzystych. Odbudowa systemu odpornościowego.
  • Tworzenie nowych tkanek i naczyń krwionośnych.
  • Działanie bakterio- i wirusobójcze. Redukcja obrzęków i stanów zapalanych. Przyspieszenie procesu gojenia ran.
  • Pobudzenie metabolizmu.
  • Detoksykacja i biostymulacja organizmu. Wzrost syntezy kolagenu.
  • Regeneracja tkanki kostnej i mięśni szkieletowych.
  • Wzrost sił życiowych.

Na ręce władz firmy podziękowanie za pomoc złożyli Marcin Witko prezydent Tomaszowa Mazowieckiego oraz Marta Goździk, dyrektor ORDN.

„W imieniu wszystkich pacjentów Ośrodka oraz naszym własnym składamy Państwu najserdeczniejsze podziękowania za pomoc i wsparcie, które okazaliście Ośrodkowi i jego podopiecznym. Mając świadomość, że potrzebujących pomocy jest wielu, jednak w życiu osób z niepełnosprawnościami, które na co dzień zmagają się z wieloma przeciwnościami losu, każdy najdrobniejszy gest w ich kierunku daje im nową nadzieje. Dzięki Państwa bezcennemu wsparciu udało się zrealizować nasze marzenia o powstaniu Gabinetu Hiperbarycznego, zaś postępowa metoda leczenia tlenem pozwoli na zwiększenie komfortu codziennego życia pacjentów oraz z pewnością przyczyni się do większej jakości świadczonej opieki rehabilitacyjnej. Ofiarowana pomoc jest zarówno dowodem empatii, otwartości na tych którzy najbardziej jej potrzebują jak i najprawdziwszej ludzkiej solidarności.

Dziękujemy!”