Przez ponad trzy miesiące, grupa 260 Seniorów 50+ pochodzących z terenu powiatu tomaszowskiego wzięła udział w darmowym projekcie- ” Aktywność fizyczna receptą na dłuższe i zdrowsze życie”.

Bezpłatne szkolenie edukacyjne finansowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016- 2020 spotkało się z dużym zainteresowaniem odbiorców. Cały projekt był prowadzony na terenie ORDN przez specjalistów lekarzy i fizjoterapeutów, przy współpracy SP ZOZ Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej w Warszawie.

Uczestnicy szkolenia edukacyjnego mogli nauczyć się jak bezpiecznie ćwiczyć w przypadku różnych dolegliwości zdrowotnych, wykonywać proste ćwiczenia w warunkach domowych, a także posłuchać wykładów i zaczerpnąć wiedzy z zakresu promocji zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej i jej wpływu na zdrowie, szczególności w okresie starzenia się. Zajęcia zyskały na atrakcyjności poprzez aktywność na świeżym powietrzu- Nordic Walking.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*