Inwestycja „Budowa kompleksu basenowego na terenie Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych”

Na początku października rozpoczęła się budowa kolejnego basenu, tym razem dla małych dzieci przy Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych.

Przypomnijmy, że o tej inwestycji kilka lat temu zagłosowali mieszkańcy w jednej z edycji Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Niestety szybko okazało się, że zadanie nie będzie tak łatwe do wykonania. Zanim będzie możliwa rozbudowa istniejącego na terenie ośrodku basenu o nieckę dla małych dzieci, potrzebna jest modernizacja przestarzałej maszynowni, a dokładnie Stacji Uzdatniania Wody.

Zadanie Urząd Miasta w Tomaszowie podzielił więc na etapy. Najpierw unowocześniono Stację Uzdatniania Wody za kwotę 439 377,52 złotych, której rozbudowa zakończyła się w listopadzie 2018 roku. Dopiero po tym ogłoszono kolejny przetarg na budowę nowej niecki. W pierwszym przetargu okazało się, że urząd zabezpieczył zbyt mało środków na ten cel, 900 tys. zł nie wystarczyło, jedyna oferta jaka wpłynęła opiewała na 1,2 mln zł. Znaleziono pieniądze w budżecie, czyli dodatkowe 300 tys. zł, w drugim przetargu wpłynęły już dwie oferty. Do realizacji wybrana została oferta tomaszowskiej firmy MARBUD za kwotę 1,139 mln zł.

W ramach zamówienia powstanie nowy basen rekreacyjny gł. 100 cm o wymiarach 9,60×5,5m oraz brodzik dla dzieci gł. 30 cm w kształcie połowy koła o promieniu 6,6 m. W ramach zadania zakupione zostaną zabawki wodne. Wykonawca będzie musiał również stworzyć nową instalację technologiczną, która będzie obsługiwała nowy basen i istniejący.

Z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu zdjęcia z przebiegu prac budowlanych, które odbywają się w ekspresowym tempie !! 🙂

Search

+