III Otwarte Zawody Wędkarskie w metodzie gruntowej o puchar Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego – Marcina Witko

W Starej Wsi nad Zalewem Sulejowskim w niedzielę (21 lipca) odbyły się III Otwarte Zawody Wędkarskie w Metodzie Gruntowej o Puchar Prezydenta Tomaszowa Maz. W trakcie zawodów przeprowadza została zbiórka na rehabilitację Julitki Plich.

Na starcie pojawiło się: 10 juniorów i ponad 80 seniorów (w tym 4 seniorki) ze wszystkich kół wędkarskich w Tomaszowie.

W kategorii juniorów 8-letni Nataniel Grzywacz w swoim pierwszym rzucie, któremu z racji wieku pomagał tata, którzy zarzucał wędki – złowił krąpia o wadze około 10 dkg, zdobywając 100 punktów. Bracia Maciaszczyk, tj. Patryk i Adrian – wspierani przez ojca Roberta szybko wysunęli się na prowadzenie mocno walcząc o podium. Jednak w końcowej fazie zawodów to 11 – letnia Julia Nojek łowiąca samodzielnie, pokazała chłopcom, że dziewczyny nie są słabsze i zawody przypieczętowała leszczem dającym jej około 300 punktów.

 

W kategorii seniorów także nie brakowało emocji, jednak ze względu na „zielony” od sinic Zalew Sulejowski, a także brak współpracy z rybami, w Ryby  w siatkach wędkarzy dominowały niewielkie krąpię,a tylko kilku szczęśliwcom udało się złowić leszcza.

Ozdobą zawodów bez wątpienia było około 55-cm jesiotr złowiony przez Marcina Barańskiego, ryba nie została jednak zakwalifikowana do końcowego wyniku wędkarza, gdyż  w naszym jeziorze zaporowym jest to rzekomo chroniony gatunek.

Nowy mistrzem Tomaszowa Mazowieckiego w zawodach o Puchar Prezydenta został Pan Andrzej Krakowiak, na drugim stopniu stanął Pan Jacek Sęk. Różnica punktów między zawodnikami wyniosła 40 punktów, co oznaczało iż o zwycięstwie jednego z nich przesądziły zaledwie 4 dkg ryb.  Trzecie miejsce wywalczył Pan Bogdan Kubat.

Statuetkę dla wędkarza, który złowił największą rybę podczas wczorajszego dnia tzw. Big Fish otrzymał świeżo upieczony zwycięzca Andrzej Krakowiak.

A oto oficjalne wyniki wędkarskich zmagań w Starej Wsi:

Kategoria Junior:
1. Julia Nojek 500 pkt.
2. Patryk Maciaszczyk 440 pkt
3. Adrian Maciaszczyk 320 pkt

Kategoria Senior:
1. Andrzej Krakowiak 3310 pkt
2. Jacek Sęk 3270 pkt
3. Bogdan Kubat 2990 pkt.

Poczęstunek dla wszystkich oraz  wiele wspaniałych nagród od sponsorów: rower, wycieczka do czeskiej Pragi oraz Drezna (obie dla 2 osób), sprzęt wędkarski, parasole wędkarskie i wiele wiele innych – powodują, iż ranga zawodów z roku na rok rośnie i z pewnością po trzech edycjach,  już na stałe zagości w kalendarzu imprez naszych rodzimych wędkarzy.

Najważniejszym punktem spotkania, była jednak zbiórka pieniędzy dla Julitki Plich, u której wiosną 2014 roku wykryto guza mózgu. Dziewczynka poruszając się dzisiaj na wózku inwalidzkim przybyła wraz z rodzicami podziękować wszystkim za wsparcie. 

Szacunek i uznanie dla wędkarzy, że już po raz kolejny łączą swoją pasję z gestem czynienia dobra ?
„Najlepszy sposób osiągnięcia szczęścia – to rozsiewanie go wokół siebie”

 

 

Źródło:

https://www.nasztomaszow.pl/aktualnosci/29977,andrzej-krakowiak-mistrzem-3-edycji-zawodow-wedkarskich-o-puchar-prezydenta

https://tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl/iii-otwarte-zawody-wedkarskie-w-starej-wsi-wedkowali-dla/ar/c2-7267977

Search

+